Icon image

Elektroninis.lt kriptografinėje USB laikmenoje

Universalus sprendimas darbui su dideliu dokumentų srautu.    
 • Elektroninis.lt įrašomas į  saugią IDEMIA kriptografinę USB laikmeną.
 • USB jungtis suteikia galimybę šią elektroninio parašo laikmeną naudoti kone bet kuriame kompiuteryje.
 • Kriptografinė USB laikmena pagaminta taip, kad būtų visiškai apsaugota nuo mėginimų įsilaužti ir pakeisti joje įrašytus skaitmeninius sertifikatus.
 • Laikmenai taikoma 12 mėn. garantija.

Elektroninis.lt USB laikmenoje įrašomas per 7 darbo dienas po užsakymo. Tikslesnį gamybos laiką Jums praneš pasirinkto Registrų centro klientų aptarnavimo skyriaus atstovas užsakymo pateikimo metu.


SVARBU:
Nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio VĮ Registrų centro platinamos naujo pavyzdžio laikmenos tinkamai veikia tik su Windows operacinės sistemos versijomis, naujesnėmis nei Windows XP.

Įsigykite elektroninis.lt parašą:    Kiek kainuoja elektroninis.lt?    Kur įsigyti elektroninis.lt?   
Atnaujinkite el. parašą:   Kaip atnaujinti elektroninis.lt parašą?

Kas yra elektroninis.lt parašas?

Icon image

Ką apie elektroninį parašą sako įstatymas

Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, 3 str. 10 d. numato, kad elektroninis parašas yra elektroninės formos duomenys, kurie yra prijungti prie kitų elektroninės formos duomenų arba logiškai susieti su jais ir kuriuos pasirašantis asmuo naudoja pasirašydamas.
Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, (toliau – Reglamentas) 3 str. 10 d. numato, kad elektroninis parašas yra elektroninės formos duomenys, kurie yra prijungti prie kitų elektroninės formos duomenų arba logiškai susieti su jais ir kuriuos pasirašantis asmuo naudoja pasirašydamas.

Reglamento 25 str. 2 d. taip pat nurodyta, kad kvalifikuoto elektroninio parašo teisinė galia yra lygiavertė rašytiniam parašui. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų įstatymas numato, kad elektroninio parašo, neatitinkančio kvalifikuotam elektroniniam parašui keliamų reikalavimų, kurie yra numatyti Reglamente, teisinė galia yra lygiavertė rašytiniam parašui, jeigu tokio elektroninio parašo naudotojai dėl to iš anksto susitaria raštu ir jeigu yra galimybė šį susitarimą išsaugoti patvariojoje laikmenoje.
 
Icon image

Svarbi informacija „Aladdin“ kriptografinių USB laikmenų turėtojams

2020 m. sausio 1 d. baigė galioti „Aladdin“ kriptografinės USB laikmenos

2020 m. sausio 1 d. baigė galioti „Aladdin“ kriptografinė USB laikmena


Įvertinus Registrų centro išduotų ir atnaujintų kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatų atitiktį 2014 m. liepos 23 d. Europos parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje (eIDAS reglamento) nuostatoms, kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatai, įrašyti „Aladdin“ USB laikmenoje, neatitinka keliamų saugumo reikalavimų ir  nuo 2020 m. sausio 1 d. jų galiojimas sustabdytas.
 


Ką daryti, jei noriu toliau naudotis e. parašu?

 
 1. Atvykti į Registrų centro padalinį ir įsigyti naują įrenginį „QSCD Idemia“.
 2. Kompiuteryje įdiegti IDEMIA USB laikmenai skirtą programinę įrangą. 
 3. Greitesniam ir sklandesniam dokumentų pasirašymui įdiegti LocalSign programinę įrangą.


Kyla klausimų

 

Icon image

Kam naudojamas elektroninis.lt

Identifikuoti, pasirašyti elektroninius dokumentus, tvirtinti operacijas, ir ne tik.
 • Identifikuoti. Prisijunkite prie el. bankininkystės sistemų, el.valdžios paslaugų portalų ar kitų internetinių informacinių sistemų su elektroninis.lt. Prisiminkite elektroninis.lt slaptažodį (sPIN) ir daugiau slaptažodžių nebereikės kurti, keisti ir prašyti priminti pamiršus.
 • Pasirašyti elektroninius dokumentus. Pasirašius dokumentą elektroninis.lt parašu ir perdavus jį elektroniniu būdu nebeteks su spausdintais dokumentais lakstyti po įstaigas. Valstybės ir savivaldybių institucijos į elektroniniu parašu pasirašytą ir elektroniškai (pvz., el. paštu) perduotą dokumentą privalo reaguoti taip pat, kaip į rašytinį dokumentą. Elektroniniais parašais patvirtintos skaitmeninės sutartys (pavyzdžiui, sudarytos paplitusiu PDF formatu) galioja taip pat, kaip spausdintos ir pasirašytos ranka. Įmonės ar organizacijos atstovo elektroniniu parašu pasirašytas skaitmeninis dokumentas turi tą pačią teisinę galią, kaip spausdintas ranka pasirašytas dokumentas, patvirtintas tos įmonės ar organizacijos oficialiu antspaudu.
 • Tvirtinti finansines operacijas. Tvirtindami pavedimus elektroninės bankininkystės sistemose, pasinaudokite elektroninis.lt, kuris atstos Jums banko kodų kortelę ar kodų generatorių.
Icon image

Kuo naudingas elektroninis.lt parašas

Elektroninis.lt parašas vienu metu yra Jūsų pasas ir parašas internete bei visame likusiame informacinių technologijų pasaulyje.
Elektroninis.lt parašas vienareikšmiai ir saugiai identifikuoja jo savininką elektroninėje erdvėje, atveria galimybes naudotis internetinės bankininkystės, elektroninės valdžios paslaugomis, internetu įsteigti ir valdyti įmonę ar organizaciją:
 • Elektroniniu parašu jungiantis prie informacinių sistemų nereikia įsiminti daugybės slaptažodžių -– daugeliu atvejų pakanka vienintelio elektroninio parašo slaptažodžio, vadinamojo PIN arba sPIN.
 • Tvarkant finansus internetinės bankininkystės priemonėmis elektroninis.lt parašas pakeičia kodų korteles ir kodų generatorius.
 • Elektroninis.lt padės sutaupyti laiką ir pinigus. Pavyzdžiui, elektroninio parašo technologija grindžiamas įmonės steigimas elektroniniu būdu kainuoja 2-3 kartus pigiau ir trunka gerokai trumpiau nei ta pati procedūra naudojant spausdintus dokumentus.

Icon image

Kaip sudarytas elektroninis.lt parašas

Elektroninis.lt sudarytas iš dviejų kvalifikuotų skaitmeninių sertifikatų, iš kurių vienas yra skirtas nustatyti tapatybę, kitas – pasirašyti.
Elektroninis.lt sudarytas iš dviejų kvalifikuotų valstybės įmonės Registrų centro išduodamų skaitmeninių sertifikatų:
 • asmens identifikavimui skirtas skaitmeninis sertifikatas yra elektroninis asmens tapatybės liudijimas. Jis susieja elektroninį parašą su pasirašančiu asmeniu ir patvirtina arba leidžia nustatyti pasirašančio asmens tapatybę.
 • pasirašymui skirtas skaitmeninis sertifikatas užtikrina elektroniniu parašu pasirašytų duomenų tikrumą ir jų apsaugą nuo klastojimo. Skaitmeninio sertifikato veikimas grindžiamas asimetrinio šifravimo technologija.

Kvalifikuotas skaitmeninis sertifikatas yra valstybės ir tarptautiniu lygiu pripažįstamas tinkamu ir patikimu. Elektroninis.lt skaitmeniniuose sertifikatuose įrašomas sertifikato galiojimo terminas, Jūsų asmens duomenys ir kita svarbi informacija.

Koks būna elektroninis.lt

Icon image

Mobilusis elektroninis.lt

Tai lanksčiausias elektroninio parašo naudojimo būdas.
Informuojame, kad Registrų centro ir partnerių (“Danske bank”, Medicinos banko, "Mano kredito unijos" bei "General financing”) padaliniai laikinai neišduoda SIM kortelių su m. parašu. Norinčius įsigyti mobilųjį parašą, maloniai prašome kreiptis į mobiliojo ryšio operatoriaus klientų aptarnavimo skyrių.
 
 • Mobilusis elektroninis.lt įrašomas į telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose naudojamą Tele2 ir Teledema mobiliojo ryšio SIM kortelę.
 • Mobilusis elektroninis.lt veikia beveik visuose mobiliuosiuose telefonuose, pagamintuose po 2004 m. Tam, kad galėtumėte sėkmingai naudoti elektroninį parašą, Jūsų telefonas neprivalo būti išmanusis ar palaikyti duomenų perdavimo (interneto) paslaugas.
 • Neprisiriškite prie įrenginio: tas pats mobilusis elektroninis.lt gali būti naudojamas bet kuriame prie interneto prijungtame įrenginyje. Pavyzdžiui, prisijungti prie elektroninės bankininkystės paslaugų ar pasirašyti dokumentą galite ir sėdėdami prie savo kompiuterio, o mobilusis įrenginys tokiu atveju bus naudojamas tik elektroninio parašo slaptažodžiui įvesti.
 • Mobilusis telefonas gali suteikti papildomą apsaugą - elektroninis parašas gali būti apsaugomas ne tik sPIN, bet ir telefono atrakinimo kodu.
 • Šis el. parašo variantas nereikalauja specialaus kompiuterio paruošimo.

Mobiliojo elektroninis.lt SIM kortelė suteikiama iškart, o elektroninio parašo paslauga aktyvuojama per 24 valandas.

Atvykdami įsigyti mobiliojo elektroninis.lt parašo, kartu su asmens tapatybės dokumentu su savimi turėkite ir telefoną. Jūsų SIM kortelė bus pakeista į naują, kurioje bus įrašytas elektroninis.lt parašas. Keitimo metu Jūsų mobiliojo ryšio paslauga turi būti aktyvi, neužblokuota ar kitaip dėl įvairių priežasčių neapribota. Rekomenduojame prieš tai pasidaryti atsarginę SIM kortelėje laikomų duomenų, pavyzdžiui, adresų knygelės, kopiją.

Įsigykite elektroninis.lt parašą:    Kiek kainuoja elektroninis.lt?    Kur įsigyti elektroninis.lt?
Icon image

Elektroninis.lt lustinėje kortelėje

Naujos lustinės kortelės su elektroninis.lt parašu nebeišduodamos, tačiau galite atnaujinti el. parašo sertifikatus savo turimoje kriptografinėje lustinėje kortelėje.
 • Elektroninis.lt įrašomas į saugią Giesecke & Devrient lustinę kortelę.
 • Ši laikmena veikia kompiuteriuose su Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ir Windows 8 32 bitų operacinėmis sistemomis. Norint naudotis elektroninis.lt lustinėje kortelėje, būtina tam paruošti kompiuterį.
 • Lustinei kortelei ir skaitytuvui taikoma 12 mėn. garantija.

PASTABA: naujos lustinės kortelės su elektroninis.lt parašu nebeišduodamos, tačiau galite atnaujinti el. parašo sertifikatus savo turimoje kriptografinėje lustinėje kortelėje.


Kaip atnaujinti elektroninis.lt parašą?

Icon image

Elektroninis.lt moksleiviams

Mobiliojo elektroninio parašo atitikmuo 18 metų nesulaukusiems asmenims.
 • „Elektroninis.lt moksleiviams“ yra specialiai 18 metų nesulaukusiems asmenims Registrų centro sukurtas mobiliojo elektroninio parašo atitikmuo, kuriuo jaunuoliai galės patvirtinti savo tapatybę jungdamiesi prie elektroninių paslaugų, tačiau negalės pasirašyti elektroninių dokumentų.
 • Moksleivis, naudodamasis specialiai jam sukurtu įrankiu, galės save identifikuoti elektroninėje erdvėje – tai yra patvirtinti savo tapatybę jungiantis prie jam skirtų elektroninių paslaugų. Įprastai elektroniniame paraše yra du sertifikatai – identifikavimo ir pasirašymo. „Elektroninis.lt moksleiviams“ turės tik vieną sertifikatą – autentifikavimosi. Moksleiviai negali sudarinėti sutarčių, tad ir el. parašo naudojimas jiems nėra reikalingas. Kas kita – tapatybės nustatymas internete.
 • „Elektroninis.lt moksleiviams“ yra išduodamas mobiliojo ryšio operatoriaus „TELE2“ salonuose tik išankstinio apmokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojams.
 • Į „TELE2“ saloną su nepilnamečiu moksleiviu turi atvykti vienas iš tėvų. „Elektroninis.lt moksleiviams“ bus išduodamas, jeigu ir tėvelis, ir vaikas pateiks asmens dokumentą – pasą ar asmens tapatybės kortelę. Taip pat reikalingas ir vaiko gimimo liudijimas.

Įsigykite elektroninis.lt parašą:    Kiek kainuoja elektroninis.lt?    Kur įsigyti elektroninis.lt?
Icon image

Elektroninis.lt kriptografinėje USB laikmenoje

Universalus sprendimas darbui su dideliu dokumentų srautu.    
 • Elektroninis.lt įrašomas į  saugią IDEMIA kriptografinę USB laikmeną.
 • USB jungtis suteikia galimybę šią elektroninio parašo laikmeną naudoti kone bet kuriame kompiuteryje.
 • Kriptografinė USB laikmena pagaminta taip, kad būtų visiškai apsaugota nuo mėginimų įsilaužti ir pakeisti joje įrašytus skaitmeninius sertifikatus.
 • Laikmenai taikoma 12 mėn. garantija.

Elektroninis.lt USB laikmenoje įrašomas per 7 darbo dienas po užsakymo. Tikslesnį gamybos laiką Jums praneš pasirinkto Registrų centro klientų aptarnavimo skyriaus atstovas užsakymo pateikimo metu.


SVARBU:
Nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio VĮ Registrų centro platinamos naujo pavyzdžio laikmenos tinkamai veikia tik su Windows operacinės sistemos versijomis, naujesnėmis nei Windows XP.

Įsigykite elektroninis.lt parašą:    Kiek kainuoja elektroninis.lt?    Kur įsigyti elektroninis.lt?   
Atnaujinkite el. parašą:   Kaip atnaujinti elektroninis.lt parašą?


Partnerių pasiūlymai


Partneriai

partner
partner


curren:0px